Посета: 1.842.769
пост
+ КАЛЕНДАР +
Прослављена храмовна слава у Бистру код Босилеграда
Понедељак, 28. Новембар 2016.
Празник Светог апостола Филипа, 27. новембра, обележава се као храмовна слава у селу Бистар код Босилеграда. Свету Литургију, овог Лета Господњег 2016., у цркви посвећеној овом светитељу служио је Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије, уз саслужење протојереја Николе Петрова, в.д. архијерејског намесника масуричко-пољаничког и босилеградског, протосинђела Методија (Марковића), секретара ЕУО-а Епархије врањске, протонамесника Зорана Стојанова, пароха босилеградског и ђакона Мицка Мицковића.
У сусрет Ваведењу
Понедељак, 28. Новембар 2016.
Након посете Црквеној општини Босилеград и селу Бистар, на празник Светог апостола Филипа, 27. новембра 2016. године, Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије, у пратњи протојереја Николе Петрова, в.д. архијерејског намесника масуричко-пољаничког и босилеградског и протосинђела Методија (Марковића), секретара ЕУО-а Епархије врањске, посетио је манастир Ваведења Пресвете Богородице у Паљи, где је у току припрема за обележавање манастирске славе.
Опширније
Друго новембарско поклоничко путовање верника Епархије врањске
Недеља, 27. Новембар 2016.
Колику љубав парохијани Епархије врањске гаје према лику и делу Преподобног оца Јустина Поповића, Владике Николаја Велимировића и блаженопочившег Патријарха српског Господина Павла види се по одазиву за друго у овом месецу поклоничко путовање манастирима у којима су похрањени њихови земни остаци.
Друга Крсна слава у војној бази „Југ“ код Бујановца
Петак, 25. Новембар 2016.
Свети великомученик и српски краљ Стефан Дечански, кога прослављамо 24. новембра 2016. године, заштитник је и Крсна слава капеле у војној бази „Југ“ код Бујановца. На дан празника Свету Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије уз саслужење протојереја-ставрофора Перице Митића, Архијерејског заменика, протојереја Новице Николића, пароха бујановачког, протосинђела Методија (Марковића), секретара ЕУО-а Епархије врањске, јереја Ведрана Костића, војног свештеника и ђакона Мицка Мицковића.
Прослава Светог Архангела Михаила у Врању
Уторак, 22. Новембар 2016.
Празник Светог Архангела Михала, Крсна слава великог броја верника, свечано је прослављен у свим храмовима Епархије врањске служењем Свете Литургије и резањем славских колача.
Посета Трговишту
Понедељак, 21. Новембар 2016.
У пратњи надлежног пароха трговишког, јереја Мирослава Петковића, Његово Преосвештенство Епископ врањски Г. Пахомије, 20. новембра 2016. године, посетио је цркву Рођења Пресвете Богородице на Просечнику код Трговишта, где се изводе радови на реконструкцији цркве и изградњи потпорних зидова. Након тога, Епископ Пахомије посетио је и цркву Преображења Господњег у Козјем Долу.

Храмови