Посета: 2.309.413
Архијерејско Светолитургијско сабрање у Саборном храму у Врању са студентима Педагошког факултета у Врању
Субота, 17. Јуни 2017.  (4. Јуни 2017.)   |   Вести

У другу суботу по Духовима 17. Јуна 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ врањски Господин Пахомије, служио је Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Свете Тројице у Врању. Његовом Преосвештенству су саслуживали протојереј-ставрофор проф др Владан Вукашиновић, протојереј-ставрофор Станисав Петрушевић, протојереј Небојша Стојадинов, протосинђел Методије Марковић и ђакони Мицко Мицковић и Александар Крстић.

Светој Литургији је присуствовао декан Педагошког факултета из Врања проф др Сунчица Денић са студентима који су за изборни предмет имали Основе хришћанске науке код проф. др Владана Вукашиновића.

На крају  Свете Архијерејске Литургије беседу је произнео Његово Преосвештенство Епископ врањски Господин Пахомије. У беседи се најпре захвалио студентима, што су изабрали изборни предмет Основи хришћанске науке. Предочио им је тај предмет основа Православног васпитања, а сам задатак студената као будућих учитеља и васпитача јесте постављање темеља Православног васпитања деци, јер се тиме најбоље чува верско и културно наслеђе нашег народа.

Након Свете Архијерејске Литургије приређена је Трпеза љубави за вернике и студенте у сали Саборног храма у Врању.